Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Bliżej ciała. Warsztat o akceptacji tego co jest. O szukaniu oparcia w sobie i staniu po swojej stronie – prowadzenie Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat
Festiwal Kobiet. Heroina. Bohaterka
CIAŁO
ARTzona Ośrodka Kultury Norwida zaprasza na dziesiątą, jubileuszową, edycję festiwalu kobiet HEROINA. BOHATERKA. Motywem przewodnim festiwalu będzie CIAŁO. Porozmawiamy o tym, jak dbać o siebie w różnych obszarach życia. Jak zadbać o ciało, o rozwój, emocje, zdrowie i przyjemność. Po pierwsze porozmawiamy o profilaktyce nowotworowej wśród kobiet, jak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Pod hasłem #nieczekaj zrealizowałyśmy wspólnie z grupą Babki z Nowej Huty spot promujący świadomość onkologiczną. W spocie chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest to, by też pamiętać o kobietach, które są obok nas, córkach, mamach, babciach, przyjaciółkach i o tym by troszczyć się o siebie nawzajem i przypominać o profilaktyce. Zabierz mamę/babcię/córkę/koleżankę/przyjaciółkę/siostrę na badanie to hasło naszego spotu.
Wyjątkowe gościnie festiwalu będą dzielić się swoimi doświadczeniami i poruszą wiele problemów życia codziennego. W programie festiwalu przewidziano Warsztaty WenDo dla kobiet, czyli warsztaty z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony. WenDo to metoda – opracowana przez kobiety z myślą o kobietach – przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, która łączy samoobronę fizyczną i psychiczną. Przed nami spotkania z psycholożkami i seksuolożkami, które pomogą uczestniczkom lepiej zrozumieć siebie oraz swoją seksualność. Porozmawiamy o ciele, jakie ma potrzeby, jakie skrywa emocje, jak reaguje i jakie daje nam sygnały. Wreszcie pomówimy o akceptacji. Poszukamy wspólnych doświadczeń. Zainspirujemy się, spróbujemy popracować z ciałem podczas zajęć zmetodą Feldenkraisa, w łagodny sposób ucząc odczuwania siebie w ruchu. Na koniec damy ciału przyjemność tworzenia i odkrywania piękna, podczas festiwalu odbędą się także warsztaty kreatywne warsztaty rękodzielnicze oraz wernisaże wystaw.
Serdecznie zapraszamy.
Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Więcej informacji znaleźć można na www.rownosc.krakow.pl.
Bliżej ciała. Warsztat o akceptacji tego co jest. O szukaniu oparcia w sobie i staniu po swojej stronie – prowadzenie Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Wstęp 20 zł
Warsztat o akceptacji tego, co jest. O szukaniu oparcia w sobie i staniu po swojej stronie. O przyklejaniu się do dobra i korzystaniu z mocy zabawy.
Nasz warsztat to mały krok w stronę poczucia, że moje ciało to też ja, co nie zawsze jest tak oczywiste. I do zaakceptowania, że wszystkie jesteśmy zarówno niepowtarzalne, jak i zwyczajne, a w tym jest nasza moc. Będziemy korzystać z elementów pracy z ciałem, pisania intuicyjnego, pracy indywidualnej, w parach i w grupie.
Monika Stachańczyk – całe moje życie zawodowe to praca z ludźmi. Od 19 lat w obszarze pomocy społecznej oraz animacji. Od kilku lat prowadzę również warsztaty rozwojowo- wspierające dla kobiet z elementami tańca, relaksacji oraz pracy z ciałem. Jestem dyplomowaną instruktorką choreoterapii oraz trenerką. Ukończyłam Szkołę Trenerów „Meritum" na poziomie V Europejskich RAM kwalifikacji EQF. Ukończyłam zaawansowane szkolenie z psychosomatoterapii z elementami psychoneuroimunologii u Alicji Heydy w Polskim Instytucie Psychoterapi Integratywnej w Krakowie. Interesuję się tańcem intuicyjnym, ruchem pierwotym, improwizacją w ruchu, zwiazkiem psychiki z somatyką. Wierzę w mądrość ciała i jego zdolność samoregulacji, co prowadzi mnie do ciągłego zgłębiania różnych technik pracy z ciałem. Prywatnie jestem mamą 6-letniego Antka, partnerką. Uwielbiam las, Bieszczady, stare domy z duszą, gdzie znajduję relaks i inspirację. Lubię być w siostrzańskiej energii i towarzyszyć kobietom w odkrywaniu Ich własnego potencjału. Wierzę, że każda nasza kobieca Herstoria jest ważna i może być inspiracją dla innych.
Kasia Biernat – zawodowo jestem socjolożką, od ponad 20 lat pracującą z ludźmi, w tym od dekady w obszarze animacji społeczności lokalnych. Skończyłam Szkołę Trenerów „Meritum" na poziomie V Europejskich Ram Kwalifikacji EQF, ukończyłam II stopniowy kurs „Podejście skoncentrowane na rozwiązaniu", jestem certyfikowaną trenerką procesu „Droga bohaterki-podróż do siebie". Cały czas jestem we własnym procesie rozwojowym- czytam, słucham, uczestniczę w warsztatach i staram się przekładać wiedzę na praktykę, co bywa wyzwaniem. Wierzę, że wysoka wrażliwość może być siłą, a czułość dla siebie ośmiela i dodaje odwagi. Prywatnie jestem żoną i mamą nastolatki i dorosłego syna.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Lokalizacja
os. Górali 4, 31-959 Kraków telefon: +48 12 644 38 98 e-mail: artzona@okn.edu.pl