Co z nas wyrośnie? – Forum Edukacji Przyrodniczej
Zapraszamy do udziału osoby zajmujące się edukacją i animacją przyrodniczą, nauczycieli i nauczycielki, pracowniczki i pracowników instytucji kultury oraz NGO – wszystkie osoby, które chcą włączać tematykę przyrodniczą do swoich działań.
Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie prowadzi działalność edukacyjną od 1992 roku. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło – najważniejsze tematy, pokolenia odbiorców i odbiorczyń, metody pracy. Ale nigdy wcześniej nie mieliśmy tak mocnego poczucia, że stoimy przed ważnym wyzwaniem i chcemy się jak najlepiej przygotować do mierzenia się z kryzysami i do budowania lepszego świata. Wierzymy, że zaangażowanie wielu ludzi, niekonwencjonalne metody, a także współpraca i konsekwencja dają wspaniałe efekty. Przykładem są Łąki Nowohuckie – kiedyś zarastające trzciną, palone i zapomniane – które dzięki mobilizacji wielu środowisk (społecznych, naukowych, szkolnych i urzędniczych) stały się użytkiem ekologicznym w centrum Nowej Huty, miejscem do nauki przyrody w naturze i jedną z ulubionych przestrzeni spacerowych mieszkańców i mieszkanek dzielnicy.
Teraz, gdy świętujemy dwudziestolecie ustanowienia ochrony prawnej na tym terenie i cieszymy się najnowszą publikacją „Z życia Łąk Nowohuckich”, zapraszamy również do wspólnych przemyśleń, jaka powinna być edukacja przyrodnicza w tym zmieniającym się świecie.
PROGRAM WYDARZENIA: https://shorturl.at/aoKWZ)
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Zapisy na Forum zostały zamknięte z powodu braku wolnych miejsc.
Udział w wydarzenie jest bezpłatny.
Wydarzenie jest tłumaczone na Polski Język Migowy (tłumaczą Julia Jakubowska i Marzena Kasperska).
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI:
Ośrodek Kultury Norwida:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Wykłady i rozmowa odbywają się w dużej sali.
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze budynku. W budynku nie ma windy. Na piętro prowadzi pochylnia w górę, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.
Spacery i warsztaty odbywają się na terenie Łąk Nowohuckich. Trasa spaceru obejmuje różne części terenu łąk zróżnicowanego pod względem dostępności (ukształtowania terenu) - niewielkie wzniesienia, kręte, wąskie ścieżki. W zależności od pogody teren może też być mniej lub bardziej podmokły. Poruszanie się może być utrudnione dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
KONTAKT:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, 20
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN