Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Kobieca seksualność – prowadzenie Paulina Łasak-Ponikło
Festiwal Kobiet. Heroina. Bohaterka
CIAŁO
ARTzona Ośrodka Kultury Norwida zaprasza na dziesiątą, jubileuszową, edycję festiwalu kobiet HEROINA. BOHATERKA. Motywem przewodnim festiwalu będzie CIAŁO. Porozmawiamy o tym, jak dbać o siebie w różnych obszarach życia. Jak zadbać o ciało, o rozwój, emocje, zdrowie i przyjemność. Po pierwsze porozmawiamy o profilaktyce nowotworowej wśród kobiet, jak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Pod hasłem #nieczekaj zrealizowałyśmy wspólnie z grupą Babki z Nowej Huty spot promujący świadomość onkologiczną. W spocie chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest to, by też pamiętać o kobietach, które są obok nas, córkach, mamach, babciach, przyjaciółkach i o tym by troszczyć się o siebie nawzajem i przypominać o profilaktyce. Zabierz mamę/babcię/córkę/koleżankę/przyjaciółkę/siostrę na badanie to hasło naszego spotu.
Wyjątkowe gościnie festiwalu będą dzielić się swoimi doświadczeniami i poruszą wiele problemów życia codziennego. W programie festiwalu przewidziano Warsztaty WenDo dla kobiet, czyli warsztaty z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony. WenDo to metoda – opracowana przez kobiety z myślą o kobietach – przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, która łączy samoobronę fizyczną i psychiczną. Przed nami spotkania z psycholożkami i seksuolożkami, które pomogą uczestniczkom lepiej zrozumieć siebie oraz swoją seksualność. Porozmawiamy o ciele, jakie ma potrzeby, jakie skrywa emocje, jak reaguje i jakie daje nam sygnały. Wreszcie pomówimy o akceptacji. Poszukamy wspólnych doświadczeń. Zainspirujemy się, spróbujemy popracować z ciałem podczas zajęć zmetodą Feldenkraisa, w łagodny sposób ucząc odczuwania siebie w ruchu. Na koniec damy ciału przyjemność tworzenia i odkrywania piękna, podczas festiwalu odbędą się także warsztaty kreatywne warsztaty rękodzielnicze oraz wernisaże wystaw.
Serdecznie zapraszamy.
Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Więcej informacji znaleźć można na www.rownosc.krakow.pl.
Kobieca seksualność – prowadzenie Paulina Łasak-Ponikło
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Wstęp 20 zł
Spotkanie w formie warsztatowej poświęcone kobiecej seksualności. Wraz z uczestniczkami spróbujemy odpowiedzieć na pytania „czym dla mnie jest seksualność, do czego dążę w tym obszarze?”. W oparciu o cyrkularny model kobiecej seksualności, autorstwa R. Basson, przyjrzymy się czynnikom wpływających na pożądanie u kobiet. Omówimy więc m.in. związek między emocjami (lęk, wstyd, złość) a seksualnością, zidentyfikujemy przekonania o seksie, przyjemności, własnym ciele, sobie jako partnerce seksualnej, moim partnerze/partnerce i relacji, w której jestem. Przyglądniemy się kwestii stawiania granic i proszenia. Puścimy wodzę fantazji. Rozeznamy pojęcie kontekstu seksualnego oraz koncepcję „seksu wystarczająco dobrego”. Metody pracy: mini wykłady, dyskusja, praca własna uczestniczek oraz praca w parach, praca z ciałem. Zalecany jest wygodny, niekrępujący ruchów strój.
Paulina Łasak-Ponikło – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na SWPS. Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pracuje z osobami dorosłymi, którym pomaga uporać się z trudnościami i zaburzeniami psychicznymi i seksualnymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z kobietami i parami w okresie okołoporodowym, również w pracy douli. Do metod pracy, które stosuje, także w pracy warsztatowej, należą m.in. dialog sokratejski, eksperymenty behawioralne, praca z oddechem i relaksacja ciała, elementy pracy z ciałem. Jest osobą empatyczną, ciekawą ludzi, stara się poszerzać perspektywę na prezentowane przez osoby problemy.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Lokalizacja
os. Górali 4, 31-959 Kraków telefon: +48 12 644 38 98 e-mail: artzona@okn.edu.pl